Sesje ślubne

Niewątpliwie sesja ślubna jest wisienką na torcie pracy fotografa ślubnego. Zdjęcia są najchętniej pokazywane i najgoręcej komentowane. Na szczęście minęły czasy gdy na sesję jechało się do studia pana fotografa, na szybko, pomiędzy kościołem a salą weselną. Obecnie w dalszym ciągu największym zainteresowaniem cieszą się sesje plenerowe lub organizowane w niebanalnych wnętrzach. Swoich miłośników znajdują również sesje w przestrzeni publicznej miast. Pomysłów na sesję ślubną jest tyle ile par i mogę śmiało powiedzieć, że pomysły bywają zaskakujące.

Zawsze jednak gwarancją udanej sesji ślubnej jest radosny nastrój, właściwy dobór miejsca, swoboda i brak ograniczeń czasowych. Dlatego ze swej strony polecam planowanie plenerowej sesji ślubnej po uroczystości. Najlepiej w najbliższym tygodniu. Przemawiają za tym dwa najważniejsze powody. Po pierwsze czas, którego przeważnie w dniu ślubu brakuje. Z reguły harmonogram dnia wypełniony jest do ostatniej minuty. Zwłaszcza jeżeli sama uroczystość ślubna odbywa się koło godziny 16 – 17. W przypadku sesji ślubnej chciałbym abyśmy mogli poświęcić na zdjęcia około 3-4 godzin w kilku różnych miejscach.

Drugim powodem jest swoboda w wyborze miejsca i aranżacji zdjęć. Ponieważ w dniu ślubu musicie wyglądać nienagannie, nie wyobrażam sobie wyciągania Was w leśne ostępy lub na piaszczystą plażę. W przypadku sesji plenerowej zawsze może się zdarzyć potargana fryzura lub zabrudzenie stroju. Jeżeli chcielibyście aby sesja ślubna odbyła się w dniu uroczystości to namawiam na bardzo spokojną, spacerową, lub we wnętrzach.

I chociaż każdą sesję rozpoczynają typowo ślubne, „grzeczne” zdjęcia do ramki na komodę, nigdy nie wiadomo dokąd nas zaprowadzi fantazja.

Zapraszam także na sesje rodzinne, narzeczeńskie i takie bez powodu.

Go Top