Niewątpliwie sesja ślubna jest wisienką na torcie pracy fotografa ślubnego. Zdjęcia są najchętniej pokazywane i najgoręcej komentowane. Na szczęście minęły czasy gdy na sesję jechało się do studia pana fotografa, na szybko, pomiędzy kościołem a salą weselną. Obecnie w dalszym ciągu największym zainteresowaniem cieszą się sesje plenerowe lub organizowane w niebanalnych wnętrzach. Swoich miłośników znajdują również sesje w przestrzeni publicznej miast. Pomysłów na sesję ślubną jest tyle ile par i mogę śmiało powiedzieć, że pomysły bywają zaskakujące.

sesja ślubna w parku

Sesję możemy zrealizować w dniu ślubu lub w dodatkowym terminie po uroczystości. Każde rozwiązanie ma swoje dobre i gorsze strony. Sesja w dniu ślubu nie wymaga dodatkowych przygotowań. Możemy wybrać się na nią w tak zwanym międzyczasie. Albo aby dać gościom weselnym czas na zameldowanie się w hotelu, albo po oficjalnym rozpoczęciu przyjęcia. Ponieważ domy weselne dysponują coraz ładniejszym otoczeniem i wnętrzami, sesja organizowana w dniu uroczystości pozwala na wykorzystanie potencjału miejsca w którym się znajdujemy. W wielu z nich za sesję w innym terminie musielibyśmy dopłacać. Jedynymi ograniczeniami z jakimi musimy się liczyć są ramy czasowe i stroje nowożeńców. Jeżeli myślicie o spokojnym, romantycznym plenerze to rozwiązanie będzie idealne.

naturalne zdjęcia ślubne Koszalin

Zawsze jednak gwarancją udanej sesji ślubnej jest radosny nastrój, właściwy dobór miejsca i swoboda. Dlatego jeżeli chcecie poszaleć polecam planowanie plenerowej sesji ślubnej po uroczystości. Najlepiej w najbliższym tygodniu. Dlaczego tak szybko? Ponieważ wielokrotnie przekonałem się, że sesje odkładane na „kiedyś” nie dochodzą do skutku. Co prawda sesja w innym dniu objęta jest odrębną umową i najwyżej za nią nie zapłacicie, ale i tak szkoda bo to naprawdę fajne wspomnienie.

radosne zdjęcia ślubne

Za wykonaniem sesji ślubnej w dodatkowym terminie przemawiają dwa najważniejsze powody. Po pierwsze czas, o który w dniu ślubu nie zawsze jest łatwo. Często harmonogram dnia wypełniony jest do ostatniej minuty. Zwłaszcza jeżeli sama uroczystość ślubna odbywa się koło godziny 16 – 17. W przypadku dodatkowej sesji ślubnej przeważnie poświęcamy na zdjęcia około 3-4 godzin w kilku różnych miejscach.

Po drugie swoboda w wyborze miejsca i aranżacji zdjęć. Ponieważ w dniu ślubu musicie wyglądać nienagannie, nie wyobrażam sobie wyciągania Was w leśne ostępy lub na piaszczystą plażę. W przypadku sesji plenerowej zawsze może się zdarzyć potargana fryzura lub zabrudzenie stroju. Jeżeli chcielibyście aby sesja ślubna odbyła się w dniu uroczystości to namawiam na bardzo spokojną, spacerową, lub we wnętrzach. I chociaż każdą sesję rozpoczynają typowo ślubne, „grzeczne” zdjęcia do ramki na komodę, nigdy nie wiadomo dokąd nas zaprowadzi fantazja.

Zapraszam także na sesje rodzinne, narzeczeńskie i takie bez powodu.