profesjonalny fotograf

Profesjonalny fotograf

Jak zapewne zauważyliście przeglądając strony fotografów każdy jest profesjonalny. Każdy używa profesjonalnego sprzętu oraz ma profesjonalne podejście do zleceń i klientów. Mało tego, co drugi jest artystą.

Co wyróżnia profesjonalnego fotografa?

Ktoś kiedyś napisał „Nie ważna szpada, ważne jak się nią włada”. I chociaż nie dotyczyło to zdecydowanie fotografii może odnosić się również do niej. Nie zawsze obnoszony z dumą najnowszy korpus i najdłuższy obiektyw są oznaką profesjonalizmu.

Profesjonalny fotograf ma przede wszystkim wypracowany styl. Sposób kadrowania, kolorystykę, operowanie głębią ostrości. Wybierając go i podpisując umowę potwierdzacie, że jego sposób fotografowania i obróbki zdjęć Wam odpowiada. Profesjonalny fotograf potrafi zrobić dobre zdjęcia niezależnie od warunków w jakich pracuje. Czasem nawet wbrew nim. Wyniki jego pracy są przemyślane i powtarzalne. Na spotkaniu nie zasypie Was opowieściami o swoich sukcesach tylko postara się dowiedzieć jak najwięcej o planowanej uroczystości i Waszych oczekiwaniach.

Profesjonalny fotograf w dniu ślubu…

Na pewno się nie spóźni, a nawet przyjedzie przed czasem. Będzie odpowiednio ubrany do rangi uroczystości. Na zlecenie nie wyruszy z jednym aparatem i jednym obiektywem. Nigdy nie zostawia niczego przypadkowi i nie liczy na łut szczęścia. Fotografując nie będzie błyskał bez potrzeby. Zamiast ustawiać gości aby uzyskać dobre ujęcie sam zajmie odpowiednie miejsce. Postara się jak najmniej rzucać w oczy ponieważ zdaje sobie sprawę, że nie on jest najważniejszy.

Oczywiście ja także jestem profesjonalnym fotografem i trzymam się powyższych założeń. Artystą się nie czuję, raczej solidnym rzemieślnikiem z reporterskim zacięciem. Zapraszam na spotkanie. Chętnie zostanę Waszym fotografem ślubnym.

Go Top